Strona Główna » Aktualności » V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

W najbliższą niedzielę 16 czerwca odbędzie się jubileuszowy V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie. Jak co roku przygotowano wiele atrakcji zakończonych „Potańcówką”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą miło spędzić niedzielne popołudnie.

 

Pierwszą ideą przy tworzeniu pikniku było podsumowanie całorocznej pracy i osiągnięć Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie. Młodzież chce pochwalić się tym, co udało im się zorganizować w ciągu minionego roku zachęcając przy tym młodzież naszej parafii do wstąpienia w szeregi KSMu. Dzięki pomocy księży, zawsze życzliwych sponsorów, wolontariuszy i rodziców w tym roku piknik odbędzie się już 5 raz. Z czego jesteśmy bardzo dumni.

 

Piknik swoimi atrakcjami, co roku przyciąga kilkaset osób. Stałym elementem jest Festiwal Osobliwych Talentów, na którym młodzi mogą zaprezentować swoje talenty. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również pokazy strażackie – Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszna – w tym roku rozszerzony o pokaz udzielania pierwszej pomocy Grupy Ratownictwa PCK z Kielc. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jednak warto tu wspomnieć, że będą też kabarety przedstawiane przez uczniów gimnazjum z Łopuszna, koncert zespołu z Kazimierzy Wielkiej, zabawy dla dzieci, a wieczorem zabawa taneczna o przekornej nazwie „Potańcówka”.

Plakat - V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

Plakat – V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

 

Już w pierwszym roku młodzież dostrzegła duży potencjał takiej imprezy i postanowili wykorzystać piknik do zbierania funduszy na cele charytatywne. Dzięki zebranym pieniądzom udało się dotychczas pomóc powodzianom z okolicy Sandomierza oraz rodzinom niepełnosprawnych osób z naszej parafii. Grono hojnych gości powiększa się z roku na rok. W zeszłym roku udało się zebrać mnóstwo plastikowych zakrętek oraz blisko 5 tys złotych, które zostały przeznaczone na akcję „Protezy nóg dla Martynki Karbowskiej”.

 

Dziś piknik jest przeciwstawieniem do podobnych imprez, które mimo rodzinnego charakteru promują alkohol. Potencjał pikniku organizowanego przez KSM tkwi w promocji chrześcijańskich wartości. Zachęcając tym samym do czynienia dobra w naszej małej społeczności.

 

KSM stara się pokazać, że chcieć to móc. Wystarczy szczypta optymizmu, wyobraźni i zaangażowania a można osiągnąć wielkie cele.

PLAN - V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

PLAN – V Piknik Rodzinny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łopusznie

 

 


Wyświetleń: 362


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*